Koszula nocna damska – jak ją wybrać, aby spać wygodnie i komfortowo?

Historia koszuli nocnej sięga starożytności. Już w tamtych czasach kobiety zakładały do snu długie tuniki. Oczywiście na przestrzeni lat ich wygląd diametralnie się zmienił, jednak wciąż spełniają tę samą funkcję. Ich najważniejszym zadaniem jest zapewnienie komfortowego snu. Dlatego tak ważny jest przemyślany wybór. Jak zatem wybrać koszulę nocną damską, aby sen był spokojny i przyjemny? Czym kierować się przy wyborze?

Koszula nocna damska dopasowana do sylwetki

Koszula przeznaczona dla kobiet https://txm.pl/kobieta/bielizna-damska/koszule-nocne powinna być przede wszystkim dopasowana do kształtu sylwetki. Komfortowy sen byłby niemożliwy, gdyby była ona za ciasna lub materiału było zbyt dużo. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dopasowanie.

Najlepiej kierować się rozmiarem, a dodatkowo zwrócić uwagę na swoje potrzeby. Kobiety z większym biustem powinny zadbać o to, aby koszula w nocy nie uciskała piersi, dlatego będzie ona musiała być nieco szersza u góry. Tak samo panie z szerszymi biodrami muszą dopasować koszulę nocną damską tak, aby nie krępowała ruchów i pozwala na wygodny sen. 

Koszula nocna z długim czy krótkim rękawem?

Obecnie na rynku dostępne są przeróżne koszule nocne damskie. M.in. można wybierać spośród koszul z długim lub krótkim rękawem. Co będzie lepsze? Wszystko zależy od warunków, jakie panują w sypialni. Latem jest cieplej, dlatego u większości pań sprawdzi się koszula z krótkim rękawem. Natomiast zimą lepiej wybierać długi rękaw. Oczywiście warto też zwrócić uwagę na własne preferencje, niektórym paniom niekomfortowo będzie spać w długim rękawie nawet zimą. 

Jaki materiał powinna mieć koszula nocna?

Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze koszuli nocnej damskiej jest materiał. Należy pamiętać, że będzie on dotykał skóry przez całą noc, dlatego ważne, aby nie powodował podrażnień, alergii i był przyjemny w dotyku. Najlepiej wybierać koszule z bawełny. Jest to materiał oddychający, (zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza) oraz niepowodujący otarć.