Na co zwrócić uwagę wybierając komputery all in one?

Nowoczesne komputery all in one od renomowanego producenta jak powszechnie wiadomo nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też tym bardziej warto dokładnie przemyśleć ich zakup. Wydajny i niezawodny sprzęt komputerowy koniecznie musi posiadać odpowiednie podzespoły, dzięki którym zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Ekran i napęd optyczny

Wybierając komputery all in one w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na ekran, a dokładniej mówiąc na przekątną i rodzaj zastosowanej matrycy. Producenci oferują oczywiście nie tylko ekrany klasyczne, ale również ekrany dotykowe, które zdobywają coraz większą popularność. Jeżeli chodzi o napęd optyczny, to pamiętać należy o tym, żen nie każdy komputer all in one ma go w swoim zestawie. Do wyboru są nowoczesne napędy slim albo napędy szczelinowe. Istnieje także możliwość dokupienia napędów zewnętrznych USB.

Komputery z systemem operacyjnym

Dla większości osób najlepszym wyborem będą oczywiście komputery all in one z systemem operacyjnym. Do wyboru są komputery z systemem Windows, jak i również urządzenia oparte na systemie MAC OS. Osoby, które posiadają własny system operacyjny, mogą nieco zaoszczędzić inwestując w sprzęt bez systemu. Pamiętać należy jednak o tym, że gdy komputer nie ma napędu optycznego, to trudno będzie zainstalować system z płyty.

Kompaktowe wymiary i ergonomia pracy

Największymi atutami komputerów all in one są kompaktowe wymiary i bardzo wysoka ergonomia pracy. Dzięki niewielkim rozmiarom, sprzęt nie zajmuje dużo miejsca i bez problemu można go przenosić z jednego pomieszczenia do drugiego. Najlepszym wyborem są modele w których istnieje możliwość regulacji kąta nachylenia. Najlepsze komputery mają nie tylko wbudowane głośniki, ale również kamerę i mikrofon. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić sporo gotówki. Jeżeli chodzi o urządzenia zewnętrzne, to należy dokupić jedynie porządną myszkę i klawiaturę. Warto wspomnieć także o tym, że nowoczesne komputery all in one coraz łatwiej jest rozbudować.