Tanie drukarki HP do domu

W dzisiejszych czasach można za niewielkie pieniądze nabyć sprzęt, który z powodzeniem będzie sprawdzał się w domu. Posiadanie drukarki HP lub urządzenia wielofunkcyjnego z możliwością drukowania, kserowania i skanowania może często okazać się bardzo przydatne nie tylko dla uczniów i studentów, ale też dla innych członków rodziny. Niezłe urządzenia można kupić już za niecałe 200 złotych.

Drukarka firmy HP DeskJet Ink Advantage 2630
Cena: około 160 zł

Budżetowe urządzenie wielofunkcyjne z technologią druku przy użyciu atramentu i łącznością WiFi. Przyzwoita prędkość drukowania w czerni wynosząca 7,5 strony na minutę i 5,5 w kolorze. Dodatkowym atutem są niewielkie wymiary wynoszące 425x305x149 mm. Rozdzielczość druku w czerni oscyluje w okolicy 4800 na 1200 dpi. Warto również wspomnieć o łatwości konfiguracji i obsługi. Te atuty sprawiają, że drukarka HP DeskJet Ink Advantage 2630 jest dobrym wyborem nawet dla osób niezaznajomionych z technologią.

drukarka hpDrukarki HP DeskJet Ink Advantage 5075
Cena: około 300 zł

Za mniej więcej dwa razy wyższą kwotę dostępna jest znacznie szybsza i wydajniejsza drukarka firmy HP. Oferuje możliwość drukowania, kserowania i skanowania dokumentów również przez WiFi. Atramentowa technologia druku o maksymalnej prędkości 20 stron na minutę, drukując w czerni oraz 17 stron na minutę, używając koloru. Niewielkie wymiary wynoszące 445x367x128 mm, a także rozdzielczość druku w czerni mierzona na 1200×1200 dpi. Ta drukarka firmy HP jest dobrym wyborem dla nieco bardziej obeznanych w temacie osób, które będą nieco częściej drukowały czarno-biały tekst i kolorowe obrazki.

Choć początkowo konieczny jest niemal dwukrotnie wyższy wydatek niż w przypadku drukarki HP DeskJet Ink Advantage 2630, na dłuższą metę korzystanie z HP DeskJet Ink Advantage 5075 może być znacznie bardziej opłacalne, gdyż całkowity koszt jednej zadrukowanej strony będzie niższy. Wybór spośród tych dwóch drukarek HP jest prosty. Tańsza będzie lepsza dla początkujących, którzy nie będą z niej częściej korzystali, tańsza przyda się osobom z nieco większymi wymaganiami.