Tusz do drukarek – czy zamiennik może być dobry?

Wybierając zamienny tusz do drukarek nie należy kierować się wyłącznie najniższą ceną. Być może dostępne są produkty za kilkanaście złotych, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie sprawdzą się one podczas użytkowania. Przede wszystkim cechują się one mocno zaniżoną wydajnością. Mogłoby się wydawać, że duże opakowanie wystarczy na wydrukowanie kilkuset stron. Rzeczywistość jest zupełnie inna – tusz jest wodnisty, a do wydrukowania tekstu potrzeba go znacznie więcej.

Dobrej jakości tusz do drukarek, nawet jeśli nie jest oryginalny, to nie stwarza problemów podczas eksploatacji. Jest on bezproblemowo identyfikowany przez oprogramowanie. Ponadto ryzyko tego, że np. wyleje się podczas drukowania jest minimalne. Nie trzeba obawiać się, że każdy zamiennik przedwcześnie uśmierci sprzęt. Wysokojakościowe zamienne tusze do drukarek zachowują się zupełnie, jak oryginały.

Oczywistym jest, że za jakość trzeba zapłacić. Dobry zamiennik jest tańszy od oryginału, ale z pewnością nie jest najtańszym produktem dostępnym na rynku. Dla wielu osób jest to wada, jednak tacy użytkownicy zazwyczaj nie zdają sobie sprawy, że taniej nie zawsze znaczy lepiej. Czasami rozsądnej jest wydać kilka lub kilkanaście złotych więcej, a mieć pewność, że tusz nie będzie stwarzał kłopotów podczas codziennego użytkowania sprzętu. Ponadto jakość wydruku i nasycenie kolorów będzie znajdować się na bardzo wysokim poziomie.